Prešernov dan v dijaškem domu

“Sem dolgo upal in se bal,
slovo sem upu, strahu dal;
srce je prazno, srečno ni,
nazaj si up in strah želi”

(France Prešeren)

S temi Prešernovimi besedami nas je nagovorila naša dijakinja Sara, še prej pa je v izvedbi dijakinje Tamare na violini zazvenela slovenska himna “Zdravljica”.

Ob toplem čaju, pecivu in figah smo  prisluhnili različnim izvedbam Prešernovih pesmi: od Glose v izvedbi raperja Trkaja, do Kreslinove uglasbitve Vrbe in še pesmi Vso srečo ti želim, pod katero so se podpisali Čuki.  Dijaki so prebrali nekaj najbolj znanih Prešernovih pesmi, “O, Vrba”, “Magistrale” itd. Ker imamo nekaj dijakov, ki prihajajo iz Bosne, smo nekaj besedil poslušali prevedenih v bosanski jezik.

Za konec nam je  Sara pripravila še kviz, v katerem smo preizkusili naše poznavanje življenja in dela slovenskega velikega poeta, Franceta Prešerna.

Zapisala: Marinka Povše Kastrevc

Dogodki

NOVEMBER 2025

Po prvih počitnicah v tem šolskem letu se je dom ponovno napolnil z dijaško energijo. Dnevi...

Dogodki

JUNIJ 2025

ZAKLJUČNI IZLET NA PRIMORSKO DIRKANJE S KARTINGI VOŽNJA Z BARKO, KOSILO IN KOPANJE PODELITEV...